Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2011. Július 07. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

10 millió ember életét veszélyezteti

10 millió ember életét veszélyezteti

A rendkívüli szárazság miatt beengedik Szomáliába a segélyszervezeteket az iszlamisták.

 

Kelet-Afrikát 60 éve nem látott aszály sújtja, a vízhiány 10 millió ember életét veszélyezteti. Szomália déli és középső területeit iszlamista lázadók ellenőrzik, akik a segélyszervezeteket muszlimellenességgel vádolták, és 2 éve kitiltották őket az országból. A lázadók szóvivője bejelentette, hogy a nemzetközi segélyszervezetek munkatársai újra dolgozhatnak, és garantálják is a biztonságukat, ha munkájuk kizárólag a rászorulók megsegítésére korlátozódik. (da)

hírtTV

Címkék: segély

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.