Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2016. Április 21. 15:20, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén lehűlésre és esőre is számítani kell

A hétvégén lehűlésre és esőre is számítani kell

A hétvégén esőre és lehűlésre, vasárnap akár viharos szélre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Péntek délelőtt még folytatódik a derült idő, majd nyugat, délnyugat felől egyre több lesz a felhő, de csapadék nem valószínű. Többfelé megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban általában 2-7 fok lehet, de a fagyzugos, szélvédett helyeken fagypont alá is süllyedhet a hőmérséklet. Napközben 19-24 Celsius-fokig melegszik a levegő.

Szombat délelőtt még csak néhol, de a nap második felében nyugat felől már egyre többfelé valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 15 és 23 fok között alakulnak, délkeleten lesz a melegebb.

Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Napközben nyugat felől megszűnik a csapadék, de a Tiszántúlon még este is eshet az eső. Ezzel együtt nagy területen viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6 és 12, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.