Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2019. Április 09. 11:44, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az eladónő blöffje miatt maradt hoppon a fegyveres rabló

Az eladónő blöffje miatt maradt hoppon a fegyveres rabló

Fegyveresen elkövetett rablás kísérlete miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi férfi ellen, aki megpróbált kifosztani egy trafikot, de az eladó blöffjének köszönhetően zsákmány nélkül távozott.

A büntetlen előéletű férfi tavaly december 13-án este maszkkal az arcán, kezében pisztolyt tartva lépett be a dohányboltba. A boltos nőtől pénzt követelt, miközben a fegyvert végig ráfogta.

A nő azt mondta, hogy már nincs pénz a boltban, főnöke a napi bevételt elvitte, holott félmillió forint volt a kasszában. Ezután a férfi kiment a trafikból, majd a közeli patakba dobta maszkját, pulóverét és fegyverét és a belváros felé indult. A rendőrök a rablási kísérlet után egy órán belül elfogták – derült ki a Baranya Megyei Főügyészség keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményéből.

Címkék: fegyver, pécs, rablás, traffik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.