Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2018. December 01. 12:55, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz; csaknem mínusz 16 fokig hűlt le a levegő - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton a Facebook-oldalán.

Hozzátették: az idei ősszel még nem volt ilyen hideg az éjszaka, mint a mostani. Már péntek este nagyon gyorsan csökkent a hőmérséklet a derült, szélcsendes északkeleti tájakon. Nyírlugoson már éjfél előtt megközelítette a hőmérséklet a mínusz 15 Celsius-fokot, végül mínusz 15,9 fokig hűlt le a levegő.

Megjegyezték, ez közel sem rekord. 1925-ben ezen a napon Jászberényben mínusz 22 fokig csökkent a hőmérséklet.

Országos átlagban egyébként mínusz 7,6 fok volt a minimum-hőmérséklet, ami az ilyenkor megszokotthoz képest 7 fokkal alacsonyabbnak számít - írta a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint a tél első napjaiban enyhül a hideg. A jövő héten a leghidegebb órákban is többfelé pluszok várhatók, s napközben akár 10 fok körüli meleg is lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker