Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2017. Szeptember 15. 07:26, péntek | Belföld
Forrás: mti

Befejezték a gázolaj átfejtését a Vépen felborult vasúti tartálykocsikból

Befejezték a gázolaj átfejtését a Vépen felborult vasúti tartálykocsikból

Befejezték a gázolaj átfejtését a Vépen felborult vasúti tartálykocsikból, az állomáson korábban öt, egyenként 95 ezer literes tartálykocsi siklott ki - közölte honlapján a katasztrófavédelem csütörtökön késő este.

A közlemény szerint a balesetben két vasúti tartálykocsi borult fel, három megdőlt. Két erőteljesen sérült kocsiból nagyobb mennyiségű gázolaj került a szabadba, a kevésbé rongálódott kocsikból pedig szivárgott a gázolaj. Lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.

Szerdán, az éjjeli órákban, megkezdték a tartályokban maradt gázolaj átfejtését, és összegyűjtötték az esővíz-gyűjtő aknába folyt gázolajat. A helyszínen 80-100 köbméter gázolaj folyt el.

A GYSEV szóvivője korábban közölte: az állomáson csütörtök hajnalban megindult a menetrend szerinti vonatközlekedés, a kisiklott kocsikat várhatóan pénteken vagy szombaton emelik vissza a sínekre.

A vasút közölte, még nem tudják megmondani, miért siklott ki a szerelvény.

Fotók: katasztrófavédelem

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 15. 07:56, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nyugodtan futok rá a választásra