Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2020. Január 09. 10:05, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: police.hu

Belekötött egy kisfiúba, majd megverte a szüleit és kocsit rongált

Belekötött egy kisfiúba, majd megverte a szüleit és kocsit rongált

Megütötte a kisfiú nevelőapját és édesanyját is a visszaeső fiatal férfi.

Vádat emelt az ügyészség egy 19 éves fiatallal szemben, aki Tatabányán először egy gyereket lökött meg, majd megütötte a gyerek nevelőapját, ezt követően a gyerek anyját is megütötte, megrúgta, sörösüveget dobott felé, és megrongálta a nő kocsiját is.

A férfi 2019. augusztus 26-án este Tatabányán, közterületen ittas állapotban belekötött egy a kerékpárját toló kisfiúba, és annak vállát lökdöste. Ekkor a gyermek nevelőapja felszólította, hogy hagyja abba. Erre a vádlott ököllel a homlokán megütötte a férfit, akinek a védelmére kelt a gyerek édesanyja. Ezt követően a vádlott a nőt előbb ököllel hasba ütötte, majd megrúgta, valamint egy sörösüveget is dobott felé, de azzal végül nem a nőt találta el, hanem a nő kocsiját. A vádlott ezután elfutott – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség közleményében.

A férfi és nő 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

A fiatal mindezt ráadásul felfegyverkezve elkövetett garázdaság, súlyos testi sértés bűntette miatt kapott felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követte el.

Az ügyészség a vádiratban azt indítványozta, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri bűncselekményt, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, akkor őt a bíróság 8 hónap börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre és 1 év közügyektől eltiltásra ítélje, valamint a súlyos testi sértés bűntette és garázdaság vétsége miatt kiszabott szabadságvesztés végrehajtását rendelje el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.