Hírek
2023. Február 23. 08:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Büntetőfékezett az autópályán, videó felvétel alapján indított eljárást az ügyészség
30 km/órával lassított le 2 másodperc alatt azért, hogy megleckéztesse a mögötte jövőt - az Egri Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés bűntette miatt vádat emelt a hatvan év körüli férfi ellen.
A vád szerint a sértett az M3-as autópályán utolért egy teherautót, amit meg akart előzni. A vádlott a megengedett sebességet túllépve haladt a belső sávban, amikor a sértett megkezdte előtte az előzést. A vádlott ekkor néhány méterre megközelítette a nála lassabban haladó sértettet és villogott rá. Az előzés befejezése után a másik sofőr visszatért a külső sávba, a vádlott pedig 160 km/órára felgyorsított és folytatta az útját.
A sértett gyorsítani kezdett, utolérte a vádlottat, és megközelítette úgy, hogy a követési távolság szabályait nem tartotta be. A vádlott ekkor azért, hogy a másik sofőrt megleckéztesse, hirtelen, 2 másodpercen keresztül fékezni kezdett. A büntetőfékezés során a vádlott sebessége a korábbi kb. 159,3 km/óráról 129,6 km/órára csökkent.
A sértett vészfékezéssel el tudta kerülni az ütközést, azonban a két jármű között csak kb. 2-2,5 méter távolság volt.
A járási ügyészség a közúti közlekedésben résztvevőkre különösen veszélyes, és az utóbbi időben elszaporodott cselekmény miatt – az egyébként büntetlen előéletű vádlottal szemben – felfüggesztett szabadságvesztés, közúti járművezetéstől eltiltás és pénzbüntetés kiszabását indítványozza.
A nyomozó hatóság az eset során felmerült egyéb KRESZ szabályszegések miatt mind a vádlottal, mind a sértettel szemben szabálysértési feljelentést tett.
A cselekményt a sértett fedélzeti kamerája rögzítette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
