Városlista
2026. augusztus 15, szombat - Mária

Hírek

2021. Szeptember 08. 18:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Drónokkal csempészték a cigit

Drónokkal csempészték a cigit

Idén több mint tízmillió forint értékben foglaltak le drónokkal és pilóta nélküli repülőgépekkel csempészett cigarettát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai és a rendőrök az ukrán-magyar zöldhatáron.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel közölte: idén több mint 6 700 doboz cigarettát és két gépet találtak és foglaltak le.

A fokozott zöldhatár-ellenőrzéseknek köszönhetően a bűnözői csoportok egyre inkább a légteret használják illegális tevékenységükhöz, azonban a NAV a rendőrséggel közösen a repülési pontok feltérképezésével, illetve hőkamera használatával állja útját a légi úton történő csempészetnek - tudatták a közleményben.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) sajtóreferense az MTI megkeresésére azt mondta: 2018 óta fordulnak elő hasonló, légi eszközökkel elkövetett bűncselekmények. Idén, az eddiginél gyakrabban, 12 alkalommal észleltek ilyet. A lefoglalt drón 20 karton cigarettát szállított, és a pilóta nélküli repülőgép belsejében 25 karton cigarettát találtak - tudatta Dávid Zoltán sajtóreferens.

Címkék: cigaretta, cigi, csempész, drón

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 15. 13:00, szombat | Belföld

Augusztus 20. - A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a Szent István-napi kenyeret és Magyarország tortáját

A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a 2026-os Szent István-napi kenyeret, Magyarország tortáját és Magyarország cukormentes tortáját augusztus 20. és 22. között a Várkert Bazárban és a Várkert Rakparton

2026. Augusztus 15. 11:00, szombat | Belföld

Kapitány István miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét.

2026. Augusztus 15. 09:46, szombat | Belföld

Paks - Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése

Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése Paksnál a dunai vízszint emelése érdekében - írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán szombat reggel.

2026. Augusztus 15. 09:44, szombat | Belföld

Magyar Péter: a kormány feljelentést tesz Lázár János korábbi döntése miatt az M6-os ügyében

A kormány feljelentést tesz Lázár János volt miniszter korábbi döntése miatt az M6-os autópálya üzemeltetése ügyében; ezt Magyar Péter miniszterelnök jelentette be pénteken a Facebook-oldalán.