Hírek
2011. Augusztus 22. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Egyedülálló gyűjteményt őriz, mégsem kell senkinek
Gazdátlan a taszári repülőmúzeum, hivatalos nyitvatartási ideje nincs, és belépőt nem szed senki. A tárlat anyaga egyedülálló a világon.
A múzeumban egyenruhákat, gépalkatrészeket, zászlókat állítottak ki. Emellett Kontsagh Sándor néhány fotóját is meg lehet tekinteni. Ő 40 éven át volt a taszári repülőtér fotósa, felvételeinek többsége szigorúan titkos minősítést kapott. A negatívokat minden hónapban meg kellett semmisítenie, de a legérdekesebbekből megőrzött néhányat.
A tárlatot csak a kitartó látogatók tekinthetik meg. A múzeum ugyanis az amerikai erőknek épített templomban kapott helyet, ahova csak külön engedéllyel lehet belépni. Hivatalos nyitva tartásidő nincs, és belépőt sem kér senki.
A taszári pilótamúzeumot 2009-ben avatták fel, de már másnap bezárt. Néhány hónap elteltével egykori katonák újranyitották, de gazdája azóta sincs.
A gyűjtemény hivatalosan a Hadtörténeti Múzeum tulajdona. A tárlat Budapestre kerülhet, ha a jövőben sem kap méltó elhelyezést. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre

