Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2015. Március 01. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?

Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?

Egyéni vállalkozó meghízhat-e alvállalkozót? Erre keresi a választ legújabb kérdezőnk, akinek ezúttal is az onlinejogsebesz.hu válaszol.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem az lenne, hogyha adott egy egyéni vállalkozó, akinek nincsen ingatlan értékbecslői végzettsége, akkor ő alvállalkozásban megbízhat-e egy másik egyéni vállalkozót, akinek van ez irányú végzettsége, a becslés elvégzésére? Köszönettel.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!

Álláspontom szerint ennek nincsen jogi akadálya, hacsak nem kötelezi a megbízóval kötött szerződés a személyes közreműködésre.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta