Hírek
2022. Augusztus 07. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Mihádák Zoltán
Elfogtak egy fegyveres rablót Nagykőrösön
Elfogtak egy fegyveres rablással gyanúsított férfit, aki szerda éjszaka kisfia játékpisztolyával rabolt ki egy járókelőt Nagykőrösön - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon.
A közlemény szerint egy 28 éves férfi pénzváltás ürügyén szólított le egy 18 éves fiút, elvette a táskáját, egy darabig üldözte is, majd feladta és hazament, az áldozat nem sérült meg.
A rendőrség nyolc óra alatt azonosította, otthonában elfogta, majd őrizetbe vette a 28 éves férfit, aki beismerő vallomást tett, elmondása szerint ittas állapotban rabolta ki áldozatát.
A rendőrség közölte, a férfi ellen több eljárás is folyamatban van garázdaság és vagyon elleni bűncselekmények miatt. Hozzátették, a most elkövetett támadás fegyveres rablásnak minősül, függetlenül attól, hogy azt játékfegyverrel követték el.
A közlés szerint a bíróság pénteken elrendelte a férfi letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

