Hírek
2016. Január 10. 00:00, vasárnap |
				Külföld				
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
				
				Fegyveres férfi el akarta rabolni Obama kutyáját
				Fegyveres rablás kísérlete miatt tartóztattak le egy észak-dakotai férfit, aki a titkosszolgálat tájékoztatása szerint az Obama-család egyik kutyáját akarta elrabolni.
	A 49 éves Scott Stockert turistaként érkezett az amerikai szövetségi fővárosba, ám a washingtoni rendőrség információt kapott arról, hogy valamire készül, és azonnal meg is találta őt a kongresszusi központ közelében lévő Hampton Inn szállodában. Stockert elismerte, hogy a parkolóban álló kis teherautójában vadászfegyver, puska és lőszer van. A rendőrség még bozótvágó kést és gumibotot is talált nála.
	
	A Dickinson városába való férfi bevallotta: azért érkezett Washington DC-be, hogy elrabolja Bót vagy Sunnyt, az Obama-család két portugál vízikutyája közül az egyiket. (A portugál vízikutyák nagytestű jószágok, és elnökké választásakor Barack Obama a néhai Ted Kennedy szenátortól kapta őket ajándékba. Mindkét eb éjfekete, hófehér tappancsokkal.)
	
	Letartóztatásakor az elégé zavartan viselkedő férfi közölte a rendőrökkel, hogy ő maga Jézus Krisztus, s az édesapja John F. Kennedy, a meggyilkolt amerikai elnök, az édesanyja pedig Marilyn Monroe, a rejtélyes körülmények között elhunyt filmsztár volt. Hozzátette: azért utazott Washingtonba, hogy bejelentse indulását az elnökválasztáson és kampányoljon a havi 99 dolláros egészségbiztosítás mellett.
	
	A zavart férfi ellen azért emeltek vádat, mert a lakásán vagy a munkahelyén kívül volt nála lőfegyver, s ez Washington DC egyes negyedeiben jogellenes. Tárgyalásáig szabadon bocsátották, de elrendelték az orvosi kezelését.
	
	A rendőrségi dokumentumokból nem derül ki, hogy vajon miért éppen az elnök kutyáját akarta volna elrabolni az Észak-Dakotából Washingtonba autózó Scott Stockert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében

