Hírek
2020. Július 23. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a véradásra felhívó kampány

Újabb ismert művészek bevonásával folytatódik csütörtöktől augusztus végéig az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt véradásra felhívó kampánya,
hogy a következő hetekben is folyamatosan biztosított legyen a vérkészítményre szoruló betegek ellátása.
A két szervezet az MTI-hez eljuttatott közös közleményében azt írta, a nyári hónapokban minden évben csökken a véradók aktivitása, idén pedig az is nehezíti a helyzetet, hogy a koronavírus-járvány enyhülésével újraindult az élet az egészségügyi intézményekben, így nőtt a vérkészítmények iránti igény.
Ezúttal Dobos Evelin, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie), Péterfy Bori, Pikali Gerda és Pindroch Csaba állt személyes példamutatással a véradás ügye mellé.
"Az élet nem játék! Adj vért!" elnevezésű kampány ideje alatt vért adók között nyereményeket sorsolnak ki.
Véradás előtt érdemes tájékozódni a közeli véradóhelyszínekről és az időpontokról a www.ovsz.hu vagy a www.veradas.hu weboldalon. A kampányról bővebben a www.ovsz.hu/az-elet-nem-jatek honlapon lehet olvasni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Nagy István: zajlik az érintett telepek teljes mentesítése és ha nem lesz újabb fertőzés, akkor heteken belül feloldhatják a korlátoz
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig