Hírek
2018. December 24. 07:28, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Három kisgyerek halálát okozta egy erdélyi faluban kiütött lakástűz
Három, felügyelet nélkül hagyott kisgyermek halt meg Erdélyben, a Maros megyei Erkeden (Archita) vasárnap, amikor tűz ütött ki a házban - közölte az Agerpres hírügynökség.
A helyszínre érkezett tűzoltók eszméletlen állapotban találták a füstmérgezést és égési sérüléseket szenvedett 10 hónapos, 2 éves, illetve 4 éves gyermeket, akiket már nem sikerült újraéleszteniük.
Megállapították, hogy a lángok egy nyitva hagyott kályhából csaptak fel, amely a gyermekek ágya közelében volt. A kiskorúakat az anyjuk magukra hagyta, amíg ő enni adott az állatoknak.
A román katasztrófavédelem ismét figyelmeztette a lakosságot, hogy szigorúan tilos gyermeket felügyelet nélkül hagyni olyan helyiségben, ahol fűtőberendezés van működésben. A lakástüzek oka legtöbbször az őrizetlenül hagyott tűz és leggyakoribb áldozatai a magukra hagyott gyermekek - emlékeztet az Agerpres hírügynökség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

