Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2015. Május 26. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Határidő előtt fizette ki a Miniszterelnökség az uniós forrásokat

Határidő előtt fizette ki a Miniszterelnökség az uniós forrásokat

A Miniszterelnökség már most teljesítette az éves kifizetési terv május végi célértékét, év eleje óta 725 milliárd forint európai uniós és hazai támogatást utalt ki a pályázatok nyerteseinek.

A tárca hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy 2015-ben van lehetőség utoljára felhasználni a 2007-2013-as pénzügyi ciklus forrásait, ezért is fontos, hogy mielőbb lehívják a teljes keretet.

Kimutatásaik szerint eddig 7500 milliárd forint feletti összeget fizettek eddig ki és még 700 milliárd forint áll rendelkezésre. "Minden kifizetésnek, ami a keret felett teljesül, a fedezetét a hazai költségvetés biztosítja, amelyből a kormány 2012 óta folyamatosan engedélyez túlvállalásokat" - olvasható a közleményben.

A tájékoztatás szerint a kifizetés azok után gyorsult fel, hogy a Miniszterelnökség 2012 augusztusában átvette a források kezelését a korábbi Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől és 2007-től a 2010-es kormányváltásig összesen 980 milliárd forintot fizetett ki a pályázóknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld

Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak

Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.