Városlista
2025. május 7, szerda - Gizella

Hírek

2013. Január 19. 14:48, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Jelentősen lelassult a tömegközlekedés Veszprém megyében

Havazás - Jelentősen lelassult a tömegközlekedés Veszprém megyében

Jelentősen lelassult a vonat- és az autóbusz-közlekedés Veszprém megyében, az utasoknak hosszabb menetidőre és késésekre kell számítaniuk - közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szombaton az MTI-vel.

Bakos György hozzátette: a megyei tűzoltók szombaton eddig tizennyolc helyszínre vonultak ki, többnyire járművek elakadása miatt, de volt, ahol a hótömeg alatt megrogyott egy ház tetőszerkezete, kidőlt egy fa, vagy a tetőről lehulló hótömeg és a jégcsapok járókelőket veszélyeztettek.
A téli időjárással kapcsolatos műszaki mentéseknél 82-en dolgoztak 28 gépjárművel; a közútkezelő 43 dolgozóval és ugyanennyi járművel tisztítja az utakat - sorolta a szóvivő, hozzátéve: Veszprém megye főútjainak a felülete sónedves, hókásás, a mellékutak havasak, hókásásak.
Az igazgatóság azt kéri, hogy aki teheti, az ne induljon útnak, ha ez mégis elkerülhetetlen, akkor a tömegközlekedést részesítse előnyben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál