Hírek
2011. November 05. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
„Ipari mértékben” folyt a telefonok lehallgatása

A Scotland Yard legújabb közlése szerint a brit News of the World-botrányban érintett áldozatok száma a 6 ezret közelíti.
A hatóságok a piszkos ügyeket intéző magánnyomozó, Glenn Mulcaire jegyzetei alapján hozták nyilvánosságra a legújabb számadatot. Mulcaire minden egyes megbízatásáról pontos leírást készített, a rendőrség ezek alapján igyekszik megállapítani, hány embert érinthetett az illegális tevékenység. „Jelenlegi állás szerint 5795 nevet tudtunk azonosítani a papírokban – szól a Scotland Yard közleménye. – Ez azonban a további vizsgálatok függvényében még módosulhat.” 2009–ben a Guardian arról írt, 2-3 ezerre tehető az érintettek száma, a hatóságok azonban ekkor még csupán „néhány száz” esetről beszéltek.
Az azóta megszűnt bulvárlap felelősségét vizsgáló rendőri akciócsoport közben újabb személyt tartóztatott le. Azt egyelőre nem tudni, kiről van szó, a Scotland Yard csupán annyit közölt, a negyvennyolc éves férfi a News International alkalmazottja, a hatóságokhoz nincs köze.
(The Guardian, guardian.co.uk)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról
\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Külföld
Netanjahu: izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével
Izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével – jelentette be Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap egy amerikai médiumnak adott interjúban.
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld
Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.