Hírek
2018. Június 14. 07:26, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/fotó:pixabay
Ismét fipronillal szennyezett tojásokat találtak Németországban

Ismét fipronillal szennyezett tojásokat találtak Németországban, a Hollandiából származó termékeket kivonják a forgalomból.
Szerdai beszámolók szerint hat tartományba került a 73 545 darab tojásból álló szállítmányból. Fiproniltartalmuk csekély, forgalmazásukat elővigyázatosságból tiltották meg.
A holland hatóságok szerint a csekély mennyiség azt jelzi, hogy az eset nem újabb fejezet a 2017-es fipronil-botrányban, hanem utóhatás. A gazdálkodók már nem használnak fipronilos szereket, de az emberi egészségre káros anyag még nem ürült ki a talajból teljesen, így nyomokban annak a biogazdaságnak a területén is van még, amelyből a szennyezett tojások származnak - számolt be a Norddeutscher Rundfunk (NDR) regionális közszolgálati médiatársaság.
A fipronilt elsősorban növényvédő szerekben és állatgyógyászati készítményekben alkalmazzák, élősködők, bolha, tetű és kullancs irtására. Emberi fogyasztásra szánt állatok kezelésére nem használják, mert nagy mennyiségben máj-, pajzsmirigy- vagy vesekárosodást okozhat.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Május 26. 08:00, csütörtök | Külföld
Rubelben készül törleszteni az államadósságát Oroszország
Oroszország továbbra is teljesíti külső államadóssági kötelezettségeit annak ellenére, hogy Amerika elutasította adósságszolgálati engedélyének meghosszabbítását, a kifizetések rubelben történnek majd
2022. Május 26. 06:00, csütörtök | Külföld
Újabb európai országban azonosítottak majomhimlős beteget
Hatra emelkedett a majomhimlőben megbetegedett személyek száma Olaszországban, a legújabb esetet Lombardiában azonosították - közölték az olasz egészségügyi hatóságok szerdán.
2022. Május 25. 17:00, szerda | Külföld
Karikó Katalint díszdoktorai közé választotta a Yale Egyetem
A Yale Egyetem is díszdoktorai közé választotta Karikó Katalint, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatóprofesszorával együtt idén tíz kiválóság részesült az 1701-ben alapított amerikai magánegyetem elismerésében
2022. Május 25. 09:13, szerda | Külföld
Legalább 18 diák és egy tanár meghalt egy iskolai lövöldözés során Texasban
Legalább 18 diák és egy tanár is meghalt egy iskolai lövöldözés során a Texas állambeli Uvalde városában helyi idő szerint kedden 12 óra előtt