Hírek
2024. Február 22. 09:08, csütörtök | Belföld
Itt vannak a filléres új bérletárak
Az új bérletrendszer részletei vázlatosan a következők:
- kétféle bérlet lesz: ország- és vármegyebérlet
- lesz 24 órás napijegy: a Vármegye24 és a Magyarország24. Előbbi 999 forintba, utóbbi 4999 forintba kerül majd,
- többféle helyjegyet lehet majd venni,
- menetjegyből teljes árú, félárú vagy díjmentes lesz,
- bérletből csak kétféle tarifa marad: a teljes árú és a 90%-os kedvezményt adó. Utóbbit a kedvezményre jogosultak, például azok a diákok vehetik igénybe, akik érvényes magyar nappali vagy esti diákigazolvánnyal rendelkeznek, de a többi kedvezményezettet is részletesen felsorolják.
- egy teljes árú, havi felnőtt országbérlet 18 900 forint lesz,
- a BKK járatain is érvényes Pest vármegyebérletek havi 945 forintba kerülnek majd a diákoknak.
A MÁV közleménye szerint az Ujtarifa.hu-ról kiderül az is, hogy mi lesz a sorsa a korábban megváltott jegyeknek, hogyan kérhetik utazási költségeik elszámolását a munkáltatójuktól, illetve azt, hogy milyen átmeneti szabályok segítik a zökkenőmentes átállást a március 1-jét követő időszakban.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon
Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!
2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett
Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

