Hírek
2017. Szeptember 09. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Jelentős forgalmi változások lesznek a dél-balatoni vasútvonalon
Jelentős változásokra kell számítani a dél-balatoni és a csatlakozó vonalakon utazóknak a Balatonboglár-Fonyód-Balatonszentgyörgy-Nagykanizsa szakaszon a hétfőtől október 5-éig tartó pályafelújítás miatt
- közölte a Mávinform szombaton az MTI-vel. A közlemény szerint december 9-éig folytatódik a Kaposvár-Fonyód vonal felújítása, emiatt a vonatok helyett buszok közlekednek.
A vágányzár ideje alatt módosul a menetrend a Budapest-Nagykanizsa, valamint a Balatonszentgyörgy-Keszthely vasútvonalon szeptember 11-étől. Balatonszemes és Nagykanizsa között vonatpótló autóbuszokkal lehet utazni mindkét irányban, egyes buszok csak Balatonszentgyörgyig közlekednek - tették hozzá.
A balatonszentgyörgyi csatlakozások biztosítása érdekében a Balatonszentgyörgy-Keszthely-Tapolca-Ukk-Celldömölk közötti néhány vonat részben módosított menetrend alapján közlekedik majd.
A Pécs-Kaposvár-Tapolca-Celldömölk vonalon közlekedő vonatok utasait a Kaposvár-Fonyód-Balatonszentgyörgy szakaszon autóbuszok szállítják - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
