Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2022. December 12. 12:52, hétfő | Belföld
Forrás: Holtankoljak.net

Jelentősen csökken az üzemanyagok ára

Jelentősen csökken az üzemanyagok ára

Bruttó 20 forinttal kerül kevesebbe a 95-ös benzin literenkénti beszerzési ára, míg bruttó 15 forinttal kell majd kevesebbet fizetni a gázolaj literjéért szerdától.

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára szerdától – tudatta a holtankoljak.net hétfőn délelőtt.

A 95-ös benzinért bruttó 20 forinttal tudnak a kutak kevesebbet fizetni, a gázolaj beszerzési ára pedig bruttó 15 forinttal csökken. Kiemelik: az átlagárakat tekintve folyamatosan változnak a kutak árai az ársapka kivezetése óta. Ezért erről pontosabb képet szerdára ígérnek az elemzők.

Bár az olaj ára a háború előtti szinten mozog, a hazai kiskereskedelmi árak nincsenek a régi, 500 forint körül, amiért a forint a felelős. A Holtankoljak.hu azt írta, a forint gyengülése miatt – fizetőeszközünk értéke a héten csaknem három százalékot esett – egy dollár újra 397 forintba kerül, tehát mintegy 100 forinttal többe, mint egy éve.

Címkék: ár, benzin, gázolaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját