Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.

Hegyi Zsolt kiemelte, mostantól elegendő a gyermek diákigazolványának másolatát bemutatni - akár nyomtatott, akár digitális formában - a díjmentes jegyváltáshoz és az életkor igazolásához.

A MÁV-csoport közleménye szerint a vonatokon és a helyközi buszokon az eddigi gyakorlattól eltérően, már elegendő a gyermek diákigazolványának másolatát bemutatni a díjmentes jegyváltáshoz és az életkor igazolásához. Ugyanakkor felhívják a figyelmet arra:

a helyi közlekedésben továbbra is a személyigazolványt kell bemutatni, és a kedvezményre jogosultságot sem lehet a másolattal igazolni.
A változtatás célja a vonatokon és a helyközi buszokon, hogy megkönnyítse a családok utazását és csökkentse az adminisztrációs terheket. Eddig a 14 éven aluliaknak személyazonosító okmányt vagy egyéb, életkorukat hitelt érdemlően igazoló dokumentumot kellett felmutatniuk, ami sok esetben nehézséget okozott a diákigazolvánnyal utazó gyermekek számára.

Ezen túl az új szabályozás értelmében ezt megtehetik a diákigazolvány másolatával - legyen az nyomtatott vagy elektronikus formában, például okostelefonon.
Ez a rugalmasabb megoldás különösen a nyári utazások idején jelent majd könnyebbséget a családok és a gyermekek számára. Az egyszerűsítés hozzájárul ahhoz, hogy még többen válasszák a környezetbarát és kényelmes vasúti utazást a nyári időszakban is - áll a MÁV közleményében.

Címkék: máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót