Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2017. November 20. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Kisebb pusztítást okozott egy német városban egy hatalmas fenyőfa

Kisebb pusztítást okozott egy német városban egy hatalmas fenyőfa

Szállítás közben kisebb pusztítást okozott a dél-németországi Kandern városában hatalmas fenyőfájával egy férfi.

Az illető nem mérte fel, milyen rendkívüli méretű fát vásárolt, és szállítás közben letarolta az út menti közlekedési táblákat, károkat okozott egy hídban - közölte vasárnap a helyi rendőrség.

A fenyőfa akkora volt, hogy a szemben jövő autósoknak, motorosoknak fékezni kellett illetve lehúzódni az útról, hogy elkerüljék az ütközést és kikerüljék a leszakadó ágakat.

Egy gépkocsivezető értesítette a rendőröket, akik a pusztítás nyomait követve találtak rá a fenyőfát szállító férfira.

Nemcsak az okozott károkat kell megtéríteni a férfinak, de vádat is emelnek ellene más vétségek miatt, köztük azért, mert elhagyott egy baleseti helyszínt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld

Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba

A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát

2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld

Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba

Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek

2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról

\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.

2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld

Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne

Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.