Hírek
2020. Május 03. 08:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok
Már több mint ezer fertőzöttet ápolnak koronavírus miatt kórházban, elhunyt 5 beteg
2998-ra nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 5 idős krónikus beteg – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
Újabb 56 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 2998-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 5 idős krónikus beteg. Ezzel 340-re emelkedett az elhunytak száma, 629-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.
Jelenleg 1005 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 51-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat.
Továbbra is a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Ezért a védekezés most kezdődő második szakaszában is - amikor vidéken a kijárási korlátozás helyébe új szabályok lépnek életbe - fontos az ajánlások és a szabályok betartása, az idősek és a krónikus betegek fokozott védelme.
Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért továbbra is arra kérjük az időseket, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni

