Hírek
2020. Március 28. 08:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy újabb beteg a koronavírus miatt, nőtt az azonosított fertőzöttek száma
343-ra nőtt az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, és meghalt egy újabb idős, krónikus alapbetegségekkel küzdő beteg - írta a koronavirus.gov.hu szombat reggel.
Azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, és 11-re nőtt a halálos áldozatok száma.
Összesítésük szerint a Magyarországon azonosított új koronavírus-fertőzöttek száma: 343. Közülük 10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnami és 329 magyar állampolgár.
Az oldal adatai szerint a gyógyultak száma (34) péntekhez képest nem változott. Kórházi karanténban 87-en vannak, a mintavételek száma 10303.
Kiemelték: a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. Az azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és mindenki, aki teheti, maradjon otthon, és tartsa be a szabályokat, ajánlásokat, a szombattól életbe lépett kijárási korlátozásokat.
A péntek reggeli adatok 300 fertőzöttről, tíz halottról és 9275 mintavételről szóltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
