Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2016. Április 23. 14:00, szombat | Sport
Forrás: mti

Meghalt Ferjáncz Attila örökös magyar ralibajnok

Meghalt Ferjáncz Attila örökös magyar ralibajnok

Hatvankilenc éves korában meghalt Ferjáncz Attila örökös magyar ralibajnok - a hírt fia közölte szombaton a Facebook-oldalán.

Ferjáncz Attila 17 éves korában kezdett versenyezni, 1964-től autóversenyzőként számos egyesület tagja volt, 1966-90 között 18-szoros abszolút ralibajnok, 1975-ben és 1984-ben hegyi bajnok is volt. 1981-ben és 1986-ban is bronzérmet nyert a rali Európa-bajnokságon.

1997-ig versenyzett, majd az Autósportszövetségben dolgozott, 1999-2007-ben, majd 2009 óta a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke volt. Eredményeiért megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 20. 09:13, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - Kétgólos hátrányból mentett pontot a Ferencváros

Kétgólos hátrányból állt fel a címvédő Ferencváros hazai pályán a Diósgyőr ellen, de így is csak 2-2-es döntetlent ért el a labdarúgó Fizz Liga hetedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

2025. Szeptember 20. 09:05, szombat | Sport

Birkózó-vb - A nehézsúlyú Vitek Dárius ezüstérmes

A kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában Vitek Dárius ezüstérmet nyert a zágrábi birkózó-világbajnokság pénteki napján.

2025. Szeptember 19. 07:37, péntek | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém öt góllal nyert a Nantes ellen

A Veszprém házigazdaként 30-25-re nyert a francia HBC Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Sport

Birkózó-vb - A nehézsúlyú Vitek először döntős világversenyen

A nehézsúlyú Vitek Dárius megnyerte az elődöntőjét, így fináléba jutott a kötöttfogásúaknál a zágrábi birkózó-világbajnokság csütörtöki versenynapján.