Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2017. Október 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak táblázása

Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak táblázása

Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak kitáblázása, az új, egységes arculatú táblák elsőként a Pannonhalma-Balatonfüred és a Fertőd-Keszthely szakaszokon jelennek meg

- közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szombaton az MTI-vel. A közlemény szerint az NFM 2017-ben 350 millió forint hazai forrást biztosít a kiemelt fontosságú turisztikai kerékpárutak kitáblázására. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. kisforgalmú országos és önkormányzati utakon, erdei utakon és árvízvédelmi töltéseken helyez el útirányjelző és információs táblákat.

A 2017-es forrás hét kiemelt turisztikai kerékpárút kitáblázásának költségeit fedezi a Fertőd-Keszthely, a Pannonhalma-Veszprém-Balatonfüred, a Nagykanizsa-Szepetnek-Semjénháza-Murakeresztúr, az Eger-Mezőkövesd-Poroszló, a Tokaj-Mád-Sárospatak, a Dunaföldvár-Kecskemét- Békés szakaszokon és az EuroVelo11 kritikus szakaszain, mintegy 900 kilométeren.

A munkálatok útirányjelzők kihelyezésével kezdődtek meg Pannonhalma és Balatonfüred között 110 kilométeren, Fertőd és Keszthely között pedig 126 kilométeren összesen 73 millió forintból.

Emlékeztettek, 2020-ig mintegy 70 milliárd forint uniós és 36 milliárd forint magyar forrás áll rendelkezésre hivatásforgalmi és turisztikai célú kerékpárutak és a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.