Hírek
2018. Március 11. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Megvert rab miatt tesz feljelentést egy börtönparancsnok

Feljelentést tesz a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka a rendőrségen, miután felmerült annak gyanúja, hogy egy fogvatartott a társai bántalmazása miatt sérült meg súlyosan
- közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának (BvOP) kommunikációs főosztálya péntek este. Azt írták: a Budapesti Fegyház és Börtönben péntek reggel a szolgálatot ellátó biztonsági felügyelőnek feltűnt, hogy az egyik fogvatartott nem jött ki a fürdőhelyiségből, ezért azonnal ellenőrizte a helyiséget, ahol a 40 éves elítélt férfit sérülten találta meg.
A fogvatartott elsődleges ellátását a börtön egészségügyi szolgálata haladéktalanul elvégezte, majd további vizsgálatok céljából a férfit a büntetés-végrehajtási intézet a legközelebbi kórházba szállította, ahol megállapították, hogy sérülései súlyosak, de nem életveszélyesek.
„Bár az elítélt azt állította, elesett a fürdőben, így keletkeztek sérülései, az eset kapcsán felmerül a gyanúja annak, hogy a férfit fogvatartott társai bántalmazták, ezért a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka büntetőfeljelentést tesz az illetékes rendőrkapitányságon” – áll a közleményben.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
2025. Szeptember 19. 07:33, péntek | Belföld
Kövér László: nemzetpolitikai értelemben az elmúlt tizenöt év volt a legeredményesebb időszak
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja
A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.