Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2012. Február 19. 07:13, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

MSZP: új nemzeti légitársaság kell

MSZP: új nemzeti légitársaság kell

Új, üzleti alapokon működő légitársaság felállítását sürgette szombaton Józsa István, az MSZP gazdasági ügyekért felelős frakcióvezető-helyettese.

Az ellenzéki politikus szerint még meg vannak az alapok az újrakezdéshez. Az LMP a volt Malév-dolgozók állami támogatására kéri a kormányt.


Józsa István szerint nem csak lehetséges egy piacképes nemzeti légitársaság létrehozása – de szükséges is, miután az idegenforgalom visszaesett és a külföldi cégek fokozták aktivitásukat Magyarországon. Az MSZP-s képviselő hangsúlyozta, a Malév terheitől megszabaduló új nemzeti légitársaság átgondolt stratégiával piaci alapokon is rentábilis lehet, felállításához pedig még megvan a szükséges tehetség és tudás.


Józsa – aki a kormány tétovaságának és a Malév-vezetés ügyetlenségének tudta be a csődöt – arra is rámutatott, hogy a társaság alapításával nem szabad megvárni a Malév csődjét vizsgáló parlamenti bizottság munkájának végét, hiszen ez nagy időveszteség lenne, ami a piaci indulás esélyét is rontja. A politikus megerősítette, részt vesznek a bizottság munkájában, de a szerinte úgy lenne korrekt, ha a testület a Malév 1990-2012 közötti működését vizsgálja.

***


A legfrissebb hírek szerint a Malév dolgozók kifizetésére sincs már elég pénz” – írja közleményében az LMP, egyúttal felszólítva a kormányt: gondoskodjon megfelelően az állami vállalat munkavállalóiról. A párt szerint azonnali válságkezelő lépésekre van szükség a munkahelyüket elvesztő alkalmazottak, az érintett vállalkozások, valamint a helyi önkormányzat bevonásával.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.