Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2016. Január 12. 08:13, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Vért akarunk...

Vért akarunk...

Az elmúlt évben 405 ezer egységnyi vért adtak a véradók, ami éppen csak fedezi a kórházak igényeit, vagyis növelni kell a véradók számát

- jelentette ki az Országos Vérellátó Szolgálat vezetője az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Az egészségügy működése szempontjából a megnyugtató mennyiség 415 ezer egységnyi vér volna, ám volt olyan esztendő, amikor 419 ezer egységnyi vért szolgáltattak a donorok - közölte Jákó Kinga. Éppen ezért - folytatta - különböző akciókkal kívánják véradásra ösztönözni az embereket.

Ezt szolgálta a tavalyi adventi kezdeményezésük, aminek keretében minden véradóra kötöttek biztosítást: ha balesetet szenvednek a következő évben, akkor "kórházi napidíjban" részesülnek - mondta. A kezdeményezés több mint 3100 új véradót eredményezetett - tette hozzá.

Címkék: véradás, véradó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld

Kínai beruházás Tatabányán

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre