Hírek
2012. Május 21. 14:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet
Olasz helikoptereket vehet a honvédség
A honvédelmi tárca szakemberei tárgyalnak a Magyar Honvédség rendszerben lévő orosz helikoptereinek felújításáról, használt amerikai helikopterek átvételéről, valamint új, korszerű gépek megvásárlásáról is.
Ha nem sikerül rövid távon korszerű katonai helikopterekkel ellátni a hadsereget, azzal a Magyar Honvédség készenlétét, az ország biztonságát veszélyeztetik – írja a Magyar Nemzet, mely úgy értesült, hogy a kormány lemondhat az Egyesült Államok hadserege által kiszuperált helikopterek átvételéről, mert ezek szállítása, alkatrészellátása, a kiképzés és a rendszerbe állítás mintegy 350 millió dollárba kerül.
Ha a kormány új helikopterek vásárlása mellett dönt, az olasz Finmeccanica csoport tulajdonában lévő AugustaWestland ajánlata lehet a befutó, mert húsz, teljesen új, korszerű AW–139-es katonai helikoptert értékesítenének Magyarországnak a használt amerikai forgószárnyasok áráért. Az olaszok ráadásul hajlanak a fizetési moratóriumra is, vagyis helikoptereikért évekig egy fillért sem kellene fizetni.
A Honvédelmi Minisztérium elismerte, hogy az elmúlt időszakban napirendre került a honvédség forgószárnyas képességének jövőbeni megújítása.
További részletek a Magyar Nemzet hétfői számában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
