Hírek
2025. Március 21. 07:29, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
- mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán csütörtökön.
A miniszterelnök Brüsszelben, az EU-csúcs szünetében rögzített és a Facebook-oldalán közzétett videójában azt mondta: "nem ez az első ilyen csatája" Magyarországnak. "Mi nem megyünk bele abba, hogy egy olyan közös európai álláspont jöjjön létre, amelynek Magyarország is része, és ami háborúpárti" - fűzte hozzá.
"Elvesztettek a magyar családok háztartásonként körülbelül 2,5 millió forintot az elmúlt három évben a háború miatt és nekem ezt meg kell állítanom, ennek véget kell vetni, nem szabad megengednünk, hogy a magyar családok fizessék továbbra is a gazdasági következményeit a háborúnak" - jelentette ki.
Orbán Viktor hangsúlyozta: ezt egy módon lehet elérni, "hogyha rávesszük Európát, hogy ahelyett, hogy háborús kalandokba bocsátkozna, egész egyszerűen támogassa az Egyesült Államok elnökét a békeerőfeszítéseiben és akkor lesz béke".
"Ez a vita zajlott le. Nem tudtuk egymást meggyőzni, én megvétóztam a közös álláspontot" - emelte ki.
Megjegyezte: részt vett ebben a vitában az ukrán elnök is.
"Nem mondanám, hogy barátságos módon tette ezt. Szereptévesztésben van Ukrajna elnöke, úgy viselkedik, mintha bent lenne az Európai Unióban és ezért megengedhetne magának élesebb hangnemet, holott ezt nem teheti. Ő egy kérvényező, aki szeretne bekerülni az Európai Unióba"
- szögezte le a miniszterelnök.
Orbán Viktor hozzátette: Magyarországon éppen most kérdezik meg az embereket arról, hogy ők mit gondolnak Ukrajna európai uniós csatlakozásáról.
"Hiába sürget bennünket Zelenszkij elnök úr, vagy áll éppen a feje tetejére, amíg a magyarok véleményét nem ismerjük, addig én őt ebben nem tudom támogatni" - emelte ki a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
