Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2020. December 17. 18:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Prostitúció szervezése miatt nyomoznak Nógrádban

Prostitúció szervezése miatt nyomoznak Nógrádban

Prostitúció szervezése miatt hét ember ellen nyomoznak Nógrád megyében, a pásztói és salgótarjáni gyanúsítottak közül hármat őrizetbe vettek - közölte az MTI-vel a megyei főkapitányság szóvivője csütörtökön.

Dankóné Nagy Éva elmondta: a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett kerítés és kitartottság bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást négy ember (a pásztói 40 éves N. Krisztián, a 34 éves B-né B. Emese, a 36 éves B. A. János, és a 35 éves Cs. Nikoletta) ellen, valamint kerítés bűntett megalapozott gyanúja miatt a 46 éves pásztói J-né B. Éva, K. Lászlóné 29 éves salgótarjáni, valamint a 25 éves K. Nikoletta ellen.

Ismertette: a 34 éves nő és 36 éves társa 2020. március 9-től, míg a 40 éves férfi 25 éves és 35 éves társával 2020. május 30-tól rendszeres haszonszerzésre törekedve egy internetes portálon szervezte a prostitúciót.

A prostitúciós tevékenységre a 34 éves nő és társa saját lakhelyét bocsátotta rendelkezésre, míg a 40 éves férfi pásztói, majd szeptembertől németországi helyszínekre is szervezett ilyen tevékenységet.

Ők hárman irányítottak, utasításaik alapján társaik bonyolították a prostitúciós tevékenység szervezését, és vették át a a szolgáltatásért nyújtott összeget. A gyanúsítottak a befolyt összeget maguk és családjuk megélhetésére fordították.

Valamennyiüket december 15-én a reggeli órákra összehangolt bűnügyi akcióban fogták el. A házkutatások során a rendőrök a bűncselekménnyel kapcsolatba hozható tárgyi bizonyítékokat, továbbá kábítószergyanús anyagokat, és azok fogyasztására szolgáló eszközöket foglaltak le.

A szóvivő elmondta: szakértők bevonásával folytatják a nyomozást.

Címkék: nógrád, prostitúció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.