2016. December 02. 14:52, péntek | Sport
Forrás: LVP - fotó: facebook.com/Rosberg

Sokkolt Rosberg - visszavonul a friss világbajnok az F1-től

Világbajnokként visszavonul Nico Rosberg a Forma-1-től. A csúcson hagyja abban a német pilóta, aki mindezt közösségi oldalán jelentette be.

A Mercedes versenyzője az FIA díjátadó gálája előtt közölte közösségi oldalán döntését, igencsak sokkolva a Forma–1 világát.

„Szeretném megragadni az alkalmat, hogy bejelentsem: visszavonulok a Forma-1-ből...”

Kitért arra, hogy rendkívül nehéz döntés volt ez számára, és nagyon hálás a Mercedes csapatnak. Mint kifejtette: tudja, hogy ezzel nehéz helyzetbe hozta istállóját, de miután közölte a vezetéssel, megértették álláspontját.

„Rendkívül büszke vagyok, hogy ezzel a fantasztikus csapattal sikerült világbajnoki címet szereznem. Folytatni fogom az életem a következő fejezetével, de még nem tudom, hogy mit tartogat számomra a jövő” – tette hozzá.

Információk szerint Rosberg akár más szériában is folytathatja versenyzői pályafutását.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Június 03. 06:00, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - Hatodszor aranyérmes a Győr

A Győri Audi ETO KC hatodik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 30-24-re legyőzte a német Bietigheimet a budapesti négyes döntő vasárnapi fináléjában.

2024. Június 02. 07:37, vasárnap | Sport

Bajnokok Ligája - Tizenötödször nyert a Real Madrid

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban.

2024. Június 01. 20:03, szombat | Sport