Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2013. Július 02. 20:47, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tavares-jelentés - Jobbik: az EU megbukott az alapjogok védelméből

Tavares-jelentés - Jobbik: az EU megbukott az alapjogok védelméből

A Jobbik parlamenti frakciója szerint az európai uniós alapértékek semmit nem érnek a magyar emberek és a magyar kisebbség jogainak megvédése esetében, ezért kimondható, hogy az EU megbukott az alapjogok védelméből.

Staudt Gábor, a párt országgyűlési képviselője kedden az MTI-vel azt közölte: a Tavares-jelentésnek az Európai Parlamentben (EP) lefolytatott vitája ismét rámutatott "az Európai Unió gyalázatos kétarcúságára", és arra, hogy az alapvető jogok kizárólag a politikai játszmák szintjén fontosak az unió döntéshozói számára.
Rui Tavares portugál zöldpárti EP-képviselő a "Magyarország elleni kirohanását" az EU alapjogi chartájának idézésével kezdte, ám nem említette, hogy két ország, Nagy-Britannia és Lengyelország eleve felmentést kapott a charta alkalmazása alól, Csehország pedig "a súlyosan rasszista Benes-dekrétumok megvédése érdekében zsarolta ki magát az alapjogi charta hatálya alól" - tudatta.
A képviselő azt írta: a Jobbiknak nem feladata, hogy megvédje a kormányt, hiszen szerintük az a "látszatszabadságharc", amelyet Orbán Viktor vív, nem vezet sehová.
"Kötelességünk viszont egyrészt felhívni a figyelmet az EU birodalmi törekvéseire, másrészt a magyar kormánytól olyan valódi lépéseket követelni, mint például csatlakozási szerződésünk újratárgyalása a termőföld védelmében, vagy a hatékony fellépés a határon túli magyarok érdekében" - tette hozzá.
A Jobbik álláspontja, hogy csakis a Nemzetek Európája jövőkép fogadható el Magyarország számára, és el kell utasítani az Európai Egyesült Államok gondolatát. Ezért továbbra is szorgalmazza, hogy a magyarok népszavazáson dönthessenek az ország uniós tagságának fenntartásáról - közölte Staudt Gábor.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.