Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2017. December 08. 12:40, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le

Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le

Bázisolajjal üzletelő bűnszervezetet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai.

Az orgazdákhoz több mint 400 millió forint értékű olaj került, amely után nem fizették meg a több mint 260 millió forintos jövedéki adót és áfát - közölte Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-vel.

A közleményben azt írták, hogy a gyanú szerint egy aszódi férfi Lengyelországból vásárolt bázisolajat, amit Romániába kellett volna szállítani. A fuvarozást egy szlovák kamionnal meg is kezdték, de az elkövetők a szállítmányt Magyarországon üzemanyagnak eladták.

A NAV pénzügyi nyomozói és a bevetési igazgatóság munkatársai akkor érték tetten a gyanúsítottakat, amikor az inárcsi telepre megérkezett az újabb kamion bázisolaj. A szállítmány és a sofőr mellett két orgazda és az olajjal kereskedő férfi fia is jelen volt. Az orgazdák furgonjában és kisteherautójában illegális, mobil üzemanyagtöltő állomást találtak tartályokkal, töltőpisztolyokkal és üzemanyag-számlálóval. Az akcióban az elkövetők zsebéből és kocsijából több mint huszonkétezer euró került elő, amelyet a nyomozók lefoglaltak.

A tettenérés éjszakáján a pénzügyi nyomozók átkutatták a gyanúsítottak lakását, tanyáját és egy kamionparkolót is. Lefoglalták a bázisolaj-szállítmányt, az átfejtéshez használt szivattyúkat, a kamiont, az orgazdák furgonjait, valamint további járműveket, ingatlanokat, bankszámlákat és bizonyítékokat.

A bázisolajjal kereskedőt, a társtettesként közreműködő fiát és a szlovák sofőrt bűnszövetségben, üzletszerűen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt, míg a két orgazdát különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd őrizetbe is vették őket.

A büntetőeljárás mellett az ügyben jövedéki eljárás is indult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta