Hírek
2017. December 15. 17:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Új néven szól már a Rock Rádió

Nevet válthat két fővárosi rádió; a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa engedélyezte, hogy a Rock Rádió Rock FM, a Rádió Q pedig Retro Rádió néven működjön.
Az NMHH által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint az előbbi névváltást pénteki, utóbbit hétfői hatállyal engedélyezték a két médiaszolgáltatónak, azaz a Favorit Masters Kft.-nek és a Rádió Q Kft.-nek.
Jelezték egyben: az országos kereskedelmi rádiós pályázati eljárásban a testület elvégezte a beérkezett ajánlatok alaki vizsgálatát, és egyaránt hiánypótlásra hívta fel a Hold Rádiós és Televíziós Reklám Kft.-t, illetve az Advenio Műsorszolgáltató Zrt.-t.
A hiánypótlás teljesítésére a kézbesítéstől számított tizenöt nap áll a pályázók rendelkezésére, írták.
Felidézték: a médiatörvény szerint a pályázati ajánlatok benyújtásától, november 7-től számítva az eljárás ügyintézési határideje nyolcvanöt nap - nem számítva a hiánypótlásokat és az esetleges bírósági felülvizsgálat iránti kérelmek miatt a pályázati eljárási felfüggesztéseket -, amely egyszer, legfeljebb húsz nappal meghosszabbítható.
Megemlítették: a pályázati eljárásban az alakilag érvényes pályázatok nyilvántartásba vétele után a tartalmi vizsgálat következhet. A jogerős eredményhirdetés után a törvény szerint 45 napon belül kell megkötni a nyertessel a hatósági szerződést, amely rögzíti, hogy a szerződéskötéstől számítva mennyi időn belül kell megszólalnia majd a nyertes rádiónak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében
2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld
NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján
Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.