Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2022. Augusztus 13. 12:09, szombat | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Újabb delfintámadás érte a fürdőzőket Japánban

Újabb delfintámadás érte a fürdőzőket Japánban

Újabb delfintámadás ért két fürdőzőt egy japán strandon, egyiküket kórházba kellett szállítani - írta a BBC hírportálja.

A japán hatóságok azt feltételezik, hogy ugyanaz a delfin sebesítette meg a strandolókat, amelyik már legalább hat hasonló esetért felelős.

Mindkét friss eset a japán Fukui város melletti strandon történt. Helyi médiajelentések szerint a strandon csütörtök reggel egy férfi mindkét karján megsérült, majd később a delfin egy másik férfit is megsebesített a balkezén. Egyikük kórházi ellátásra szorult.

Az érintett partszakaszon ultrahangos jeladókkal próbálják távol tartani az állatokat, valamint táblákkal hívják fel az ott fürdőzők figyelmét a delfintámadás veszélyére és arra, hogy kerüljék el az állatokat.

Egyelőre nem tisztázott, hogy melyik delfinfaj felelős a japán strandon történt sorozatos incidensekért. A helyi média szerint a delfinek hozzászoktak az emberek közelségéhez ezen a partszakaszon és a különösen sekély, akár térdig érő vízbe is kiúsznak.

Címkék: delfin, japán, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld

Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja

Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.

2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.