Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2024. Szeptember 04. 08:03, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Újra lesz Retro véradás az ország 29 pontján

Újra lesz Retro véradás az ország 29 pontján

Az Országos Vérellátó Szolgálat idén szeptemberben immár 16. alkalommal rendezi meg a hagyományos Retro véradását az ország 29 helyszínén.

A szolgálat azt közölte kedden az MTI-vel, hogy a folyamatos és biztonságos vérellátás érdekében naponta 1600-1800 véradóra van szükség.

A véradókat sörrel, virslivel és meglepetés ajándékokkal várják, így köszönve meg önzetlenségüket - tették hozzá.

A legtöbb városban szeptember 7-én tartják a véradást, a Budapest Retro Élményközpontban azonban 5-én, 14 és 19 óra között várják az önkéntes véradókat.

Jelezték, a véradáshoz személyi igazolvány, TAJ- és lakcímkártya szükséges; további információ a véradásról a www.ovsz.hu/veradas oldalon található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.