Hírek
2018. Február 28. 12:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Üvegpalackkal támadt és többször ütött a rablónő Kecskeméten
Rablás és súlyos testi sértés miatt vádat emeltek egy nő ellen, aki tavaly szeptemberben üvegpalackkal támadt egy kecskeméti biobolt eladójára - közölte a Bács-Kiskun megyei főügyész szerdán az MTI-vel.
Nánási László a közleményben azt írta, hogy a 38 éves kecskeméti nő egy bioboltban gyógyvizes üvegpalackkal többször fejbe vágta az eladót, és amikor földre esett, tovább ütötte. Közben a pénztárból kivett négyezer forintot, majd a kasszát a sértett fejéhez vágta.
Ezután a vádlott a hajánál és a ruhájánál fogva a raktárba rángatta az eladónőt, tovább bántalmazta, majd egy fémpolccal eltorlaszolta a helyiség ajtaját. Menekülés közben magával vitte az eladó táskáját is, amelyben mobiltelefon, százezer forint és személyes iratok voltak. Mivel a fémpolc közben elszenvedő sértett ki tudott jönni a raktárból.
A vádlott a rablás előtt egy fodrászüzletből magával vitte egy táskát, és hasonlóan lopott még négy belvárosi üzletből - olvasható a közleményben.
A Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség az előzetes letartóztatásban lévő nőt rablással, személyi szabadság megsértésével, súlyos testi sértéssel és lopással vádolja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
