Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2020. November 04. 19:04, szerda | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Vogel Adriék visszatérnek Eb-debütálásuk helyszínére

Vogel Adriék visszatérnek Eb-debütálásuk helyszínére

Az ERC3-as kategóriában, már az új, R4-es Ford Fiestával indul a rali-Eb magyarországi fordulóján Vogel Adrienn és navigátora, Notheisz Ivett.

A magyar női duó tagjai boldogok, hogy a szeptemberi Eger Rally után újra magyar közönség előtt versenyezhetnek.

Az idén a cseh Orsák Rallysporttal együttműködő Roger Racing Team párosa egy évvel ezelőtt Nyíregyházán mutatkozott be a rali-Eb mezőnyében, ahol a női értékelésben másodikként végeztek. Idén a világjárvány miatt a tervezettnél kevesebb eseményen volt lehetőségük részt venni, de a FIA ERC nyári, római fordulóján ott lehettek, és remek eredményt értek el: a 19 autóból álló kategória ötödik helyén végeztek, a nők között pedig a legjobbként zártak a Rally di Román. Most pedig készen állnak rá, hogy újra a mádi dűnéken és a zempléni hegyekben küzdjenek meg a minél jobb eredményért.

“Elmondhatatlanul örülünk, hogy újra egy Eb-fordulón versenyezhetünk, különösen, hogy ez a Rally Hungary. Tavaly ez volt az első Eb-futamunk, máig emlékszünk szinte minden pillanatára, felejthetetlen élmény volt. Ez az egyetlen olyan ERC-helyszín, ahol van valamennyi tapasztalatunk, hiszen ismerjük a gyorsaságikat. Az csak hab a tortán, hogy nézők is lehetnek a hétvégi versenyen, mert a hazai közönség előtt menni mindig óriási megtiszteltetés, nélkülük pedig nem lenne ugyanolyan a rali. Az új Ford Fiesta R4-est az Eger Rallyn bejárattuk, reméljük, hogy itt is jó helyen végzünk majd. Az Orsák Rallysport ehhez minden támogatást megad nekünk, kiváló a közös munka a cseh csapattal. Az a célunk, hogy tovább csökkentsük a különbségünket a kategóriánk élmenőihez képest, és hogy a lehető legkevesebb hibával teljesítsük a hétvégét.”

A Rally Hungary-t november 6-a és 8-a között rendezik Nyíregyházán és környékén. 16 gyorsasági szakaszon 191.06 versenykilométer vár a mezőnyre, az etapokkal együtt a verseny össztávja 956.01 km.

Szöveg és képek forrása: Roger Racing Team

Címkék: autósport, rally

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport

Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.

2025. Május 03. 08:04, szombat | Sport

Miami Nagydíj - A rekordot döntő Antonelli rajtol az élről a sprintfutamon

Meglepetésre a 18 éves Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíj pénteken rendezett sprintkvalifikációját, így a szombati rövid távú futamot ő kezdi majd az élről.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport

Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.

Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!